środa, 23 kwietnia 2014

Właściwości syropu z brzozy

Żyjąc w zgodzie z naturą najczęściej staramy się korzystać z naturalnych i sprawdzonych produktów. Prawdą jest, że im w naszej diecie mniej konserwantów tym lepiej dla nas.
Nasz organizm jest niezwykle inteligentny, ale potrafi się także szybko przyzwyczaić do spożywanych cukrów i węglowodanów. Zasada jest prosta, jeżeli w naszej codziennej diecie dużo jest takich chemicznych wspomagaczy, to szybko się od nich uzależniamy, i z dnia na dzień potrzebujemy ich coraz więcej. Doskonałą alternatywą dostępną na naszym rynku może być syrop z brzozy. Jest to nie tylko świetny sposób na zastąpienie cukru, ale także metoda na oczyszczanie organizmu.

Drzewa brzozy mocno ukorzenione są w naszej tradycji, są długowieczne i przez wielu uważane za symbol życia. Syrop brzozowy możemy pozyskać prostym domowym sposobem, ale możemy również udać się do apteki lub sklepów zielarskich. Z uwagi na mnóstwo cennych składników syrop z brzozy polecany jest dla w każdym wieku. Mogą go stosować dzieci, dorośli oraz osoby starsze, które potrzebują wzmocnić swój organizm. Niekwestionowaną zaletą syropu z brzozy jest jego łatwa przyswajalności. Zawiera on między innymi liczne sole mineralne, wapń, fosfor, magnez, potas oraz kwas jabłkowy i cytrynowy. To właśnie te dwa ostatnie składniki najbardziej wpływają na smak syropu brzozowego. Jest on delikatnie słodki, a jednocześnie potrafi ugasić pragnienie. W naszej codziennej diecie syrop brzozowy może być wykorzystywany jako naturalny słodzik. Specyfik ten uzyskuje się z soku z brzozy. Jeżeli mamy w planach samodzielną produkcję to najlepiej wybierać około dziesięcioletnie i zdrowe drzewa. Z jednego drzewa można pozyskać nawet do trzech litrów soku (więcej na ten temat tutaj http://zywnoscbio.pl/sok-z-brzozy/). W celu zagęszczenia sok należy powoli gotować i odparowywać. Jeśli zależy nam na przedłużonym terminie przydatności do syropu można dodać kilka kropel spirytusu.

Syrop brzozowy  pomoże nam zwalczyć różnego rodzaju infekcje od zwykłego przeziębienia po uciążliwy kaszel. W okresach podatności na zachorowania przez okres nawet trzech tygodni codziennie możemy wypić po kilka łyżeczek tego preparatu. Syrop brzozowy ma także silne właściwości oczyszczające. Polecany jest głównie tym, którzy mają problemy z nerkami i przemianą materii. Osoby zajmujące się medycyną naturalną wierzą także, że syrop uzyskiwany z brzozy ma właściwości przeciwnowotworowe. W wielu sklepach można znaleźć preparaty pozyskiwane nie tylko z pnia drzewa, ale także z kory, gałęzi, liści i świeżych pączków. I tak na przykład świeży syrop pozyskany z liści i pączków brzozy świetnie działa na różne problemy skórne.

Wystarczy kilka razy dziennie nacierać rany i inne podrażnione miejsca, a skóra powinna szybko się zregenerować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz